چی بیاریم؟ (قبل از ورود)

داروهای مجاز برای ورود به کانادا

سلام. من یک بیماری دارم که به خاطر اون همیشه دارو مصرف میکنم. میخواستم بدونم الان که دارم به کانادا میام. برای آوردن داروم چه مدارکی نیاز هست؟ میتونم داروی سه ماهم رو بیارم؟

writer

قوانین برای آوردن دارو به کانادا بسته به نوع دارو، مقدار دارو و شهروندی شما متفاوته. اگر مقیم کانادا هستید، شما می توانید مقداری مطابق با مصرف شخصی دارو برای دوره 90 روزه (یا دوره درمانی خودتون) رو بدون مجوز وارد کانادا کنید. اگر مقیم کانادا نیستید، شما هم می توانید مقدار مصرف شخصی دارو را برای مصرف 90 روز بدون مجوز وارد کانادا کنید. اما ممکنه توی فرودگاه شما رو بازرسی کنندو ازتون توضیحات بخواهند. که اگر نسخه پزشک معتبر با مهر باشه و اگر داروی ممنوعه نباشه احتمالا خیلی طول نمیکشه. اگر دارویی که میارید، داروهای تجویزشده توسط پزشکه، در صورت داشتن نسخه معتبر از یک پزشک کانادایی، می توانید داروهای نسخه ای را به کانادا بیاورید. هنگام ورود به کانادا نیز باید نسخه اصلی را همراه خود داشته باشید. داروهایی که به نسخه نیاز ندارند، شما می توانید این داروها را بدون نسخه وارد کانادا کنید، اما ممکن است تحت بازرسی قرار بگیرید به خصوص اگر مقدارش زیاد باشه. بعضی از داروها هم جز داروهای ممنوعه در کانادا ممنوع است. این داروها عبارتند از: داروهایی که به عنوان مواد مخدر یا مواد کنترل شده در نظر گرفته می شوند داروهایی که برای درمان برخی بیماری های روانی استفاده می شود داروهایی که برای درمان برخی بیماری های مقاربتی استفاده می شود لیست این داروها ممکنه در گذر زمان تغییر کنه پس اگه میخواید دارویی رو بیارید برای اینکه مشکلی پیش نیاد، حتما وب سایت آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) رو بررسی کنید. به نظرم اگر مجبورید داروهایی رو برای مصرف شخصی خودتون یا فرزندتون همراه داشته باشید: به هیچ وجه بین وسایل دیگه و لباسها توی چمدون نذارید که اگر پیدا بشه و داروی خاصی باشه ممکنه سوتفاهم پیش بیاره. داروها رو تو بسته بندی خودشون بذارید باشه. نسخه پزشک همراهتون باشه. اسم و نحوه مصرف و زمان شروع مصرف رو روی بسته بنویسید بعضی داروها ممکنه بین المللی نباشند مثل قرصهای گیاهی یا مکمل، تو این موارد بروشور و جعبه دارو رو همراه داشته باشید که بدونن چه ترکیباتی توی دارو هست. داروها رو جداگانه توی یه پاکت شفاف و توی کیفی که خودتون حمل میکنید قرار بدید.

photographer

تا جایی که اطلاع دارم، داروهای خودتون رو همراه با نسخه پزشک می‌تونید بیارید. اطلاع بیشتر رو می‌تونید تو این لینک بخونید که خود دولت کانادا در این مورد چی میگه. https://www.canada.ca/en/health-canada/services/drugs-health-products/compliance-enforcement/importation-exportation/personal-use-health-products-guidance/document.html

شما هم می‌توانید تجربه یا مطلب در مورد تخصصتان منتشر کنید.

ثبت تجربه